Воденият от Христо Стоичков отбор на Мамелъди Съндаунс пропусна да съкрати разликата от лидера в класирането, но все пак се изкачи на второ място във временното класиране, след като направи равенство 2:2 при гостуването на Фрий Стейт Старс.

Домакините поведоха в резултата с гол в 15-та минута дело на Лебиан и при този резултат завърши първото полувреме.

В рамките само на две минути „бразилците” успяха да обърнат развоя на мача. В 57-та минута Мфела бе точен за 1:1, а в 59-та Ксулу даде гол аванс за водения от Камата тим.

За съжаление на Христо Стоичков домакините стигнаха до изравнително попадение дело на Нкоси в 79-та минута.

След това реми Мамелъди Съндаунс се намира на второ място с 29 точки, колкото има и намиращия се на трета позиция Аякс Кейптаун. Бразилците обаче могат да паднат на пето място след изиграването на останалите срещи от кръга. Лидер продължава да бъде Суперспорт с актив от 37 точки.