Българският национал Стилиян Петров започна като титуляр за своя Астън Вила при убедителната победа с 4:1 като гост на исландския Хафнарфьордур в първи мач от втория квалификационен кръг за Купата на УЕФА.

Петров остана на терена до 66-тата минута, когато бе заменен от Мустафа Салифу.

Двубоят започна прекрасно за бирмингамци, които откриха още в 4-тата минута чрез своя капитан Гарет Бари, който вкара безпроблемно от няколко метра.

Само 2 минути по-късно Люк Йънг удвои преднината, след като се разходи през отбраната на Хафнарфьордур и с точен удар вкара за 2:0.

Габриел Агбонлахор с точен удар извън наказателното поле направи резултата класически.

Изненадващо Гудмондсон вкара гол за исландците в края на първото полувреме. Той засече с глава центриране отляво и взриви местните фенове.

Мартин Лаурсен оформи крайното 4:1 в 64-тата минута. Датчанинът вкара с глава след центриране от корнер на Йънг.