Стилиян Петров взе участие в нова проверка на английския Астън Вила. Бившият капитан на националния ни тим влезе в игра на почивката за Вила срещу Уорчестър Сити.

Астън Вила победи с 5:1, а Стенли се отличи с чудесен шут към вратата на съперника в 57-ата минута, който бе отбелязан от официалната страница на клуба в Twitter.

Петров, който преди четири години бе диагностициран с левкемия, вече е възстановен и се завърна на терена. Новият треньор на Астън Вила Роберто ди Матео пък бе разделил играчите си на два състава, като единият тим игра срещу Телфорд и записа успех с 2:1.

Шестодивизионният Уорчестър откри резултата в 6-ата минута чрез Мат Бърли, а в ответната атака обаче Джак Грийлиш изравни.

Още преди почивката Вила поведе, след като и Либор Козак бе точен за 2:1, а в 48-ата минута 17-годишният Рушиан Хепбърн-Мърфи покачи на 3:1.

Последните два гола в срещата паднаха в заключителните минути и бяха дело на Кейнан Дейвис, който се разписа в 89-ата и 93-ата минута.