Българският национал Стилиян Петров извади рамо по време на мача на неговия Астън Вила срещу мексиканския Атланте от турнира за Купата на мира.

Инцидентът с капитана на бирмингамския клуб стана в 19-ата минута, когато той принудително трябваше да напусне терена при резултат 0:0.

Секунди по-късно Къртис Дейвис си вкара автогол, давайки преднина на Атланте, а загрелият набързо край терена Марк Албрайтън зае мястото на напусналия преждевременно Петров.

Вила изравни в 35-ата, а автор на гола бе именно Албрайтън, който вкара избита от вратаря топка след удар на Джон Карю с глава.

Карю обаче не сгреши в малко след почивката, когато даде преднина на англичаните. Точно час след началото на срещата пък Ашли Йънг фиксира финалния резултат 3:1.