Българските национали Стилиян Петров и Мартин Петров заедно със своите отбори в Англия Астън Вила и Манчестър Сити завършиха 1:1 в мач от 18-я кръг на Премиършип.

Мартин започна като титуляр, докато Стенли се появи игра 15 минути преди края на срещата, като влезе на мястото на Шон Малоуни.

Резултатът бе открит в 11-та минута, след асистенция на Мартин Петров, който центрира в наказателното поле на домакините и италианският нападател Роландо Бианки се оказа най-съобразителен и прати топката в мрежата на Скор Карсън.

Вила веднага реагира и отговори с гол в 14-та минута, когато Джон Карю премина през по-голяма част от защитниците на „гражданите” и с техничен удар от около дузпата изравни резултата.

През второто полувреме двата отбора отново имаха своите шансове, но пропуски за бирмингамци направиха Агбонлахор и Карю. За Сити пред гола сбъркаха Бианки, Елано и Васел.