Отборът на Уигън Атлетик успя да стигне до ценно равенство 0:0 срещу тима на Астън Вила със Стилиян Петров в състава си. Само преди няколко дни „латикс” успя да открадне точка и на Ливърпул в междинния кръг във Висшата лига през седмицата.

Днес домакините от Бирмингам бяха по настоятелният тим, който създаде по-голяма част от чистите положения в мача, но в крайна сметка не успя да реализира нито едно.

Възпитаниците на Стив Брус продължават с добрите си игри напоследък и съвсем заслужено продължават да се намират в горната част на таблицата в Англия. Уигън заема седмото място в класирането с точков актив от 33 точки.

От своя страна тимът на Вила е четвърти с 48 точки – толкова колкото имат и отборите на Челси и Ливърпул, които са съответно втори и трети. Двата тима обаче имат и мач по-малко. Те се изправят един срещу друг утре в дербито на кръга.