Българският национал Стилиян Петров и неговият Астън Вила се класираха за първия същински кръг за Купата на УЕФА, без твърде много усилия и със скучно реми 1:1 у дома срещу Хафнафьордур. Благодарение на успеха си с 4:1 като гост преди две седмици, бирмингамци вече очакват своя следващ съперник.

Стилиян остана на пейката за Вила, а единственото попадение за Вила вкара Крейг Гарднър в 27-та минута. Само три минути по-късно Атли Бьорнсон изравни, и дотук свърши интригата в мача.

Мениджърът на Астън Вила Мартин О`Нийл даде почивка не само на Стилиян, а още на Джон Карю, Мартин Лаурсен и Ашли Йънг, като позволи на млади играчи като Гарднър и Агбонлахор да се изявят.

Феновете на отбора от Бирмингам започнаха да напускат „Вила Парк” десетина минути преди края на срещата, заради апатичната игра на своите любимци, но след мача мениджърът О`Нийл заяви, че е доволен, тъй като целта е била изпълнена.

Астън Вила ще е сред поставените отбори за утрешния жребий за първи кръг, който ще се тегли от 14 часа българско време.