Денят на труда - 1 май, не бе никак приятен за хората, изкарващи прехраната си като футболисти на Оцелул Галац, който бе разбит с 0:5 при гостуването си на гранда Стяуа в среща от 28-ия кръг на румънския шампионат.

Петъчната вечер бе най-неприятна за бившия национален вратар на България Стоян Колев, който пет пъти трябваше да вади топката от мрежата си. Пълни 90 минути за гостите от Галац изигра и екс-националният бранител Живко Желев.

Головете за букурещкия тим вкараха Богдан Станчу, Дорин Гоян от дузпа, Хуан Тоха, Дайро Морено и Пантелис Капетанос. Червен картон точно преди почивката получи Габриел Нику Джурджу от Оцелул.

С този успех Стяуа повиши шансовете си за класиране в Лига Европа, заемайки четвъртото място с 48 точки. Отборът на Колев и Желев е 11-и с 36 точки и не е застрашен от изпадане.