Стилиян Петров ще посрещне 2009 година в зона Шампионска лига, след като неговият Астън Вила победи с 1:0 като гост Хъл Сити в последната среща от 20-ия кръг на Висшата лига.

Развръзката на финалния двубой в Премиършип за 2008 година дойде в 88-ата минута, когато гвинейският защитник на домакините Камил Заяте си вкара нещастен автогол, след като отблизо засече в собствената си мрежа центриране на Ашли Йънг отдясно.

Петров игра пълни 90 минути за тима на Мартин О'Нийл като на два пъти опасно обстрелва вратата на Хъл, а точно час след началото на двубоя си изработи и жълт картон за протест.

Астън Вила си върна четвъртото място в класирането на Висшата лига с актив от 38 точки, колкото има и третият Манчестър Юнайтед, но шампионите са с два мача по-малко. Лидер е Ливърпул с 45, втори е Челси с 42 точки.