Отборът на Газ Метан победи с 2:1 като гост Сепси в т.нар. българско дерби в Румъния. В срещата един срещу друг трябваше да се изправят Стефан Велев и Антони Иванов.

Бившият футболист на Славия и Левски записа цял мач за своя Сепси (Сфънту Георге). Антони Иванов обаче не се появи в игра.

Стефан Велев, който спечели Купата на България със Славия през миналата кампания, бе титуляр за Сепси и остана на терена през всичките 90 минути. Въпреки това не успя да помогне на своя тим да спечели трите точки.

Домакините поведоха чрез Ясин Хамед в 31-ата минута, но след това Кристеа (38’) и Давид Саиадо (89’) донесоха успеха на Газ Метан.

Сепси заема 7-о място във временното класиране на Румъния с 16 точки, Газ Метан е на 3-о с 20 пункта.