Българският младежки национал Станислав Шопов игра като титуляр в първата контрола за лятото на първия тим на Хееренвеен и остана до полувремето. Хееренвеен стартира с успех с 3:1 над отбора до 23 години на Утрехт, а треньорът на "синьо-белите" Йони Янсен пусна два различни състава от по 11 човека.

Шопов се представи много силно, като започна на лявото крило, а в следващите 20 минути беше преместен зад централния нападател. Още в самото начало на мача Джоуи Веерман откри резултата за Хееренвеен.

В 18-ата минута Станислав Шопов почти направи 2:0, но изстрелът му се отби в горната греда. Но минута преди края на първата част младежкия тим на Утрехт изравни заради грешка на отбраната.

След почивката Анди ван дер Хейден и Бенжамен Нюгрен вкараха нови две попадения за крайното 3:1 за Хееренвеен. След края на мача наставникът Йони Янсен похвали целия отбор за добрата кондиция, с която влиза в лятната подготовка, както и трима от младоците, в това число и 18-годишният Станислав Шопов.