Българският национал Станислав Манолев не взе участие в дербито на Москва. Защитникът остана на резервната скамейка при победата на Локомотив над Динамо с 4:2. Българинът се възстанови от контузия, но старши треньорът реши да не рискува със здравето му, въпреки че го включи в групата за важния двубой от 12-ия кръг на руското първенство.

В 39-ата минута Динамо Москва излезе напред в резултата, след точно попадение на Алексей Ионов. Малко след това домакините от Локомотив пропуснаха да изравнят от дузпа. Балаж Джуджак увеличи преднината на Динамо на 2:0 в 50-ата минута.

Пълният обрат за Локомотив започна от 58-ата минута. Даме Н'Дойе намали на 1:2, а Александър Самедов изравни за 2:2 в 60-ата минута. Алан Касаев и Роман Павлюченко оформиха крайното 4:2.

След успеха Динамо Москва заема 5-о място във временното подреждане с 19 точки, докато Локомотив е на 9-о с 16.