Българските национали Станислав Манолев и Димитър Рангелов ще играят в групите на Лига Европа, след като отборите им ПСВ Айндховен и Борусия Дортмунд отстраниха съперниците си в плейофа.

Манолев изигра цял мач за ПСВ при успеха с 5:0 над Сибир. Берг (38’), Енгелаар (56’), Тойвонен (64’), Джуджак (73’ и 90’) донесоха категоричния успех за холандците, които в първия мач бяха загубили с 0:1, но в реванша не допуснаха изненада.

Борусия Дортмунд също продължава напред след общ резултат 5:0 срещу Карабах. В първия мач немците бяха победили с 4:0, а в реванша взеха победата с 1:0 след гол на Лукас Бариос в 90-та минута. Димитър Рангелов поигра 15 минути, след като се появи в игра на мястото на Лукаш Пишчек в 75-та минута.