Отборът на Спортинг Лисабон победи с минималното 1:0 тима на Витория Гимараеш като гост в мач от седмия кръг на португалското футболно първенство. Българският национал Валери Божинов остана на резервната скамейка и не се появи в игра, въпреки че наставникът на гостите извърши и трите си смени.

Проблем за Спортинг се оказа фактът, че лисабонските „лъвове“ играха повече от час с човек по-малко на терена. От игра в 22-ата минута бе отстранен Фито Ринаудо, но въпреки това гостите успяха да устискат минималната си преднина до последния съдийски сигнал.

Единственият гол в мача падна още в 5-ата минута, когато Диего Капел бе точен. След тази победа, която бе четвърта поредна за Спортинг, тимът на Божинов заема 4-ото място във временното класиране. Лидер е отборът на Бенфика, следван от Порто и Брага.