Спас Делев вкара победното попадение за Погон при успеха над Арка Гдиня с 3:2 като гост в среща от 14-ия кръг на полското първенство. Тимът от Шчечин се изкачи на седма позиция с актив от 19 точки.

Погон откри резултата в 17-та минута чрез Буксак, но до края на полувремето Арка стигна до обрат след голове на Янота от дузпа и Зарандиа.

В 57-ата минута Букса изравни резултата, а Спас Делев се появи на терена в 61-ата минута. 180 секунди по-късно българския нападател донесе 3 точки за своя тим. Делев посрещна отбитата от гредата топка и опъна мрежата на домакините.

Във временното класиране Погон задмина днешния си опонент, събирайки 19 точки, които го изкачиха до 7-ото място. Арка е 9-и със 17, а лидер е Лехия Гданск с цели 25 пункта след 13 изиграни кръга.

За 29-годишния Делев това беше първо шампионатно попадение през този сезон.