Българският футболист на Херта Валери Домовчийски продължи с прекрасните си изяви в последно време. В мача срещу Карлсруе от 17-тия кръг на първенството Домо влезе в 70-тата минута и само след 180 секунди вкара за 2:0.

Дробни пусна топката в предни позиции и след неразбирателство в отбраната на Карлсруе Домо стигна до топката, с бърз спринт преодоля вратаря Мюлер и въпреки че стражът скъси ъгъла си, с удар в горния ляв ъгъл българинът не му остави никакви шансове. За голаджията това бе трети гол през сезона в Бундеслигата, въпреки малкото му минути в игра.

Преди юношата на Левски Максимилиан Нику в 8-мата бе открил резултата за берлинчани.

След попадението на Домо пък в последните минути на мача Лустенбергер и Рафаел оформиха крайното 4:0. Интересното е, че последните три попадения бяха на тримата футболисти, които се появиха на смяна.

„Българският” Енерги Котбус записа ценно равенство 1:1 като гост на третия Байер Леверкузен. Станислав Ангелов влезе в игра в 65-тата минута на мястото на Марко Курт, докато Димитър Рангелов остана на резервната скамейка.

Симон Ролфес даде аванс на „аспирините” в 77-мата минута, но Ервин Скела изравни за Енерги в 92-рата.

Чавдар Янков пък остана извън групата на Хановер при домакинското равенство 1:1 срещу Арминия Билефелд.

Йири Щайнер откри в 32-рата минута, но гостите стигнаха до равенството чрез Артур Вихнярек в 59-тата.