„Българското“ дерби от 15-ия кръг в полското футболно първенство приключи без победител. Симеон Славчев беше титуляр за своя Лехия Гданск, а Спас Делев – също за Погон Шчечин, които завършиха при равенство 1:1 в двубой от 15-ия кръг на Екстракласата.

Двамата записаха по 90 минути на терена, като Лехия вече профука цялата си преднина пред Ягелония, който ще приключи кръга като лидер в класирането. За Славчев и компания това беше второ поредно реми, което ги личи от водачеството.

Лехия беше отборът, който откри резултата в 6-ата минута. Тогава Вавжиняк асистира към Рафал Волски, който отбеляза покрай вратаря Давид Кудла.

Погон се върна в срещата още преди почивката. В края на първата част гостите получиха дузпа и Адам Фраччак не сбърка за 1:1.

След полувремето други голове не паднаха, като играта стана доста по-груба и се накъса. Лехия вече е втори с 30 точки, колкото има и Ягелония. Погон Шчечин със своите 21 точки заема 6-о място.