Нюкасъл записа първа победа за сезона, след като надви Фулъм с минималното 1:0 на своя "Сейнт Джеймсис парк".

Димитър Бербатов, който пропусна мача на лондончани през седмицата в Купата на Лигата, започна като титуляр за гостуващия тим и игра пълни 90 минути срещу любимия си отбор. Българинът се подвизаваше като халф през почти целия мач, подпомагайки Дарън Бент, а чак в последните минути на срещата отиде на върха на атаката на "котиджърс".

Иначе, "свраките" трябва да съжаляват повече, че не победиха с по-голям резултат днес, тъй като определено бяха много по-добрият тим. Папис Демба Сисе, Хатем Бен Арфа и Лоик Реми, който влезе през втората част, нямаха шанс да вкарат по-рано през срещата, въпреки че първият натресе гредата на вратата на Дейвид Стокдейл в 77-ата минута. В 87-ата минута пък блесна геният на Хатем Бен Арфа. Френският национал напредна и се разписа с хубав шут с левия крак от границата на наказателното поле на Фулъм.

Джърмейн Пенант донесе победата на Стоук Сити при гостуването на Уест Хем, а с гол на Нейтън Редмънд Норич Сити би на своя стадион Саутхямптън с 1:0.

При резултат 0:0 пък приключи мачът между Кардиф Сити и Евертън. /БГНЕС