Сиваспор се завърна на върха в турското първенство след ценен успех с 2:0 като домакин на Генчлербирлиги в мач от 17-ия кръг на надпреварата. Българският нападател Иван Цветков записа пълни 90 минути за своя тим.

В герой за Сиваспор се превърна Йълдъз, който реализира и двата гола в мача. Нападателят откри резултата още в осмата минута, а второто си попадение реализира няколко минути преди края на срещата.

Домакините стигнаха до ценния успех, въпреки че играха с човек по-малко повече от 50 минути. В 36-ата минута от игра бе отстранен Айхан, който получи втори жълт картон.

По-късно днес отборът на Галатасарай, който в момента е трети в подреждането може да върне лидерската си позиция при победа над Генчлербирлиги Офтас.