Отборът на Манчестър Сити победи с 2:1 тима на Селтик в поредна предсезонна проверка, която се игра на „Ийстландс”. Българският национал Мартин Петров започна срещата като резерва и се появи в игра в 72-ата минута на мястото на бразилеца Робиньо.

Головете за домакините реализираха новото попълнение Гарет Бари в 16-ата минута и Крейг Белами през втората част. Килен пък изравни за 1:1 в средата на първото полувреме.

Двубоят ще се запомни и с официалния дебют на аржентинеца Карлос Тевес, който обра овациите на публиката, появявайки се на терена в 65-ата минута. Друго ново попълнение на „гражданите” - бранителят Коло Туре обаче трябваше принудително да напусне още през първото полувреме, когато получи травма.

Манчестър Сити стартира с мач срещу Блекбърн в първия кръг на Висшата лига следващата събота. Тимът на Марк Хюз е гост на „Иууд парк”.