Българският национал Симеон Славчев имаше главна заслуга за победата на неговия Лехия Гданкс с 4:2 над Краковия в мач от 23-ия кръг на полското първенство.

Славчев започна двубоя като титуляр и се отличи с две асистенции за успеха. Негов пас в 45-ата минута доведе до гол на Ариел Борисюк. С него Лехия изравни, след като преди това Краковия бе повел с гол на Кжистоф Пиатек в 15-ата минута.

2 минути след подновяването на играта Флавио Пайшао от дузпа даде аванс на домакините, а в 58-ата минута Гжегош Кусвик вкара за 3:1 след асистенция на Славчев.

Отновно Пиатек върна надеждите на Кракович в 70-ата минута, но Гжегош Войтковяк оформи крайното 4:2 в 84-ата минута.

В класирането Лехия продължава да е лидер с 46 точки, а Кракович е на 13-а позиция с 25.