Щутгарт вкара три попадения в последните 13 минути на мача с Борусия Дортмунд и в крайна сметка се наложи с 4:1 в среща от 20-ия кръг в Бундеслигата.

След това поражение отборът на Димитър Рангелов, който е контузен, пропусна да се доближи на две точки от 3-ата позиция в класирането и остава на 4-о място с 36 точки.

Щутгарт събра 25 точки и се изравни с Хофенхайм и Борусия Мьонхенгладбах, като трите отбора си поделят 9-11 място.

Швабите откриха резултата благодарение на автогола на Фелипе Сантана още в 14-ата минута, а в 48-ата румънецът Чиприан Марика пропусна и дузпа за домакините.

Здравият му удар срещна гредата в 48-ата минута, след като съдията Гагелман видя нарушение на Патрик Овомойела.

В 55-ата минута обаче гостите от Дортмунд изравниха чрез Бариос, който вкара своето десето попадение от началото на сезона.

Домакините решиха мача накрая, като най-напред резервата Здравко Кузманович от 17 метра вкара за 2:1 от фаул в 77-ата минута.

Изпусналият дузпа Марика прекърши устрема на гостите за равенство четири минути преди края, след като преди това удари за втори път гредата, но после прати топката в мрежата на Борусия за 3:1.

Техничен удар на Кристиян Треш три минути по-късно попадна в мрежата и оформи крайното 4:1 за Щутгарт.