Българинът Здравко Лазаров игра 33 минути при загубата на неговия Шинник с 0:1 от Том Томск на Александър Младенов в среща от 19-я кръг на руското първенство. Синът на Стойчо Младенов обаче не бе в групата на своя тим, тъй като продължава да се възстановява от контузия.

Лазаров се появи на терена в 40-та минута, а след това в 73-та бе заменен от Андрей Ушенин, но през това време не успя да помогне много на своя тим.

Единственото попадение в мача бе записано в 84-та минута от дузпа. Точен от бялата точка бе Хрвое Вейич. Минута след това гостите от Томск можеха да удвоят резултата, но Арзхипов, срещу който бе свирено нарушението за 11-метровия наказателен удар, пропусна.

Така отборът на Здравко Лазаров продължава да се намира на незавидното предпоследно място в класирането и с 14 точки в актива си продължава да заема 15-о място. Том пък е на 10-о с 22 точки.