Вратарят Димитър Шейтанов направи дебют в професионалния футбол при тежката домакинска загуба на Авеш с 0:4 от Бенфика в португалското първенство.

Юношата на Левски изигра първия си мач за тима на Авеш и въпреки четирите гола във вратата му, остави отлични впечатления, като отрази седем удара.

Авеш вече изпадна от елита и това даде шанс на 21-годишния Шейтанов да запише първите си минути в мъжкия футбол.

Рафа Силва откри резултата за Бенфика още в 4-а минута, а Пици удвои от дузпа в началото на втората част. Гонзало Рамос вкара два бързи гола в последните три минути на мача за крайното 4:0.

Бенфика ще завърши втори в класирането, като тимът от Лисабон е на осем точки от шампиона Порто кръг преди края.