Севиля спря Тотнъм по пътя към полуфиналите на турнира за Купата на УЕФА, след като направи равенство 2:2 в четвъртфиналния реванш на „Уайт Харт Лейн”. Първият двубой в Испания бе завършил при резултат 2:1 за Севиля.

Настоящите носители на Купата на УЕФА откриха резултата на мача в Лондон още в 3-та минута, когато след центриране от ъглов удар за Севиля Малбранк опита да изчисти топката, но вместо това я прати в собствената си врата.

Шеметното начало за испанците продължи. След още 5 минути игра Кержаков изведе Кануте между двама защитници на Тотнъм, той технично прати топката в мрежата на Пол Робинсън и предреши мача.

При резултат 0:2 Тотнъм се нуждаеше от цели 4 попадения, за да се класира на полуфинал. „Шпорите” се хвърлиха в атака и стигнаха до няколко добри положения за гол през първото полувреме, но не успяха да отбележат.

В 45-та минута Димитър Бербатов се пребори за топката на метър пред наказателното поле на гостите и стреля към вратата, но ударът му срещна напречната греда.

Малко след началото на второто полувреме българският национал бе ударен в окото от Наваро при борба за топката в наказателното поле. Бербатов бе прегледан от лекарския екип на Тотнъм, след което се завърна на терена.

В 66-та минута натискът на „шпорите” даде резултат. Джърмейн Дефоу се разписа засичайки шут на Роби Кийн. Още в следващата атака англичаните стигна до нов гол чрез национала Аарън Ленън, но това бе всичко, което домакините успяха да направят в мача.

Краен резултат 2:2 и край на европохода на Тотнъм, а Митко Бербатов ще трябва да почака до следващия сезон, за да спечели първия си голям трофей.

Севиля среща на полуфиналите сънародниците си от Осасуна на 20-ти април и 3-ти май.

Тотнъм: 1. Робинсън, 2. Шимбомда, 4. Зокора (65 – 18. Дефоу), 6. Таинио, 8. Дженас, 9. Бербатов, 10. Кийн, 15. Малбранк, 20. Доусън, 25. Ленън, 26. Кинг

Севиля: 13. Кубеньо, 2. Хави Наваро, 4. Даниел Алвеш (56 – 11.Ренато), 6. Адриано (70 – 20. Аитор Осио), 8. Поулсен, 9. Кержаков (82 – 25. Мареска), 12. Кануте, 14. Ескюде, 16. Пуерта, 18. Марти, 24. Хинкел