Кримското дерби от 23-ия кръг на украинския шампионат противопостави и българските специалисти Ангел Червенков и Николай Костов. Те са начело съответно на местните ФК Севастопол и Таврия Симферопол.

Тимът на Червенков победи с 2:0 и на практика се спаси от изпадане. Попаденията паднаха в двете полувремена.

Сергей Кузнецов откри резултата в 38-ата минута, а Олександър Караваев уби интригата с втория гол в двубоя в 67-ата.

За Таврия играха и тримата футболисти, които до края на миналата година се подвизаваха в родната А група. Това са Нуно Пинто, който игра за Левски, Давид Каядо, носил екипа на Берое, и Бобан Грънчаров, защитавал цветовете на Ботев.

Пинто и Грънчаров дори получиха жълти картони, но усилията им не се оказаха достатъчни за нещо различно от поражение.

Таврия на практика изпадна след четвъртата си поредна загуба. Тимът от Симферопол е само с 6 точки в актива, като три са му отнети. Севастопол е 11-и с 25 и няма как да бъде изместен от Таврия, за да изпадне.