Българският защитник Димитър Велковски игра пълни 90 минути на доста добро ниво, а неговият Серкъл Брюж постигна победа с 1:0 над Гент в 28-ия кръг на белгийското първенство.

Това е четвърти пореден успех за зелено-черните, които вече са 14-и в класирането с 3 точки над изпадащия за момента Ваасланд-Беверен. Серкъл има 23, след тях е Остенде с 22 и накрая Ваасланд-Беверен.

Бившият футболист на Славия не допусна грешки в своята зона и се включи няколко пъти добре в атаката.

Единственото попадение беше реализирано от Кевин Огас още в 25-ата секунда, а до края на срещата и двата отбора бяха ощетени с по един гол, отменени чрез системата ВАР. Вратарят на домакините Ленарт Мозер направи няколко добри спасявания и с това допринесе за третия си пореден мач без гол, а също така беше определен и за играч на мача./БТА