Бившият клуб на Христо Стоичков Селта записа категорична победа с 4:1 над тима на Гранада в мач от поредния кръг на испанската Сегунда дивисион.

Българите Владимир Манчев и Петър Занев изобщо не попаднаха в групата на тима.

Домакините не срещнаха никакви трудности срещу Гранада, който заема 11-то място във временното подреждане. Головата фиеста на „Балаидос” започна Перера в 10-ата минута. Въпреки превъзходството на Селта до края на първата част не паднаха нови попадения.

В началото на второто полувреме Овусу покачи а 2:0, а Перера вкара втория си гол в мача, за да направи резултата класически. Пет минути преди края Суарес вкара четвърти гол за „небесносините”, а футболистите на Гранада реализираха почетното си попадение в даденото от съдията продължение от дузпа.

Селта заема петото място във временното класиране на Сегунда дивисион с актив от 28 точки. Лидер е Малага с 36.