Николай Михайлов пусна само един гол в Шампионската лига, но неговият Твенте не успя да продължи напред в плейофите, след като завърши наравно 1:1 срещу Спортинг Лисабон. Българският вратар направи истински фурор в първата среща в Португалия, когато спаси дузпа, а мачът завърши 0:0.

Днес националът запази вратата си суха чак до 95-та минута, когато бе пробит не от кого да е, а от вратаря на гостите. В даденото от рефера огромно продължение, Руи Патрисио засече центриране от корнер с глава, топката рикошира в Петер Висгерхоф и остави Михайлов безпомощен. Така Спортинг се класира с гол на чужд терен.

Преди това още във втората минута Дъглас бе извел Твенте напред в резултата, и холандският тим спокойно водеше, благодарение и на изявите на Ники Михайлов, който отразяваше всички удари към себе си. Пред 24 хиляди зрители на „Де Гролш Весте” Михайлов бе титуляр, като замени в рамката наказания Сандер Бошкер.