Лех Познан победи на свой терен Лехия Гданск с 2:1 в двубой от 26-ия кръг на полския шампионат и сериозно увеличи шансовете си да се класира за Лига Европа.

За домакините титуляр бе българският национал Александър Тонев, който остана на терена до 71-ата минута, когато бе заменен от Шимон Древняк.

Сръбският нападател Вожо Убипарип даде преднина на Лех две минути преди почивката, а друг от сърбите в тима – Дмитрийе Иняч си вкара автогол в 64-ата за 1:1. Играчите от Познан стигнаха до успеха четири минути преди края мача с гол на Матеуш Можджен в 86-ата.

Лех спечели 13 точки от последните си 5 мача и се изкачи на четвърто място в класирането, на две точки зад третия Рух, като до края има още 4 кръга.

В Полша първите три отбора се класират за евротурнирите, но лидерът Легия Варшава и третият Рух Хожов ще играят на финала за Купата на Полша, така че ако запазят позициите си до края на сезона, то и четвъртият тим в първенството ще влезе в Лига Европа.