Българският полузащитник Янко Сандански се разписа отново  при победата на Щурм Грац над аматьорския Кафе Дино с 15:1 (6:0) в учебна игра. Сандански, който е на проби в състава на елитния австрийски  тим от миналата неделя, започна като титуляр и вкара петия гол в 28-ата минута.

Двубоят се игра в две полувремена от по 30 минути, а  българинът остана на терена до почивката.

26-годишният Сандански се разписа и при дебюта си за Щурм  при победата над Капфенберг с 3:1 в контрола в понеделник.

"Сандански прави добро впечатление досега, въпреки че все  още изостава физически. Той показва добро разбиране на играта и  футболен интелект, а също така е агресивен и силен в  единоборствата", коментира генералният мениджър на Щурм Герхард  Голдбрих. Сандански е свободен агент. Той записа 68 официални мача и 4 гола за Славия в последните три сезона, но по-рано през месеца  разтрогна договора си с белите.