Сакаряспор загуби с 0:1 домакинството си на Самсунспор в мач от 25-ия кръг на турската първа дизивия. За домакините като резерва в игра влезе Здравко Димитров в средата на второто полувреме. Българинът обаче не успя да помогне на тима си да избегне поражението, като по този начин прекъсна серията си от шест поредни победи.

Единственият гол в мача вкара Гаетан Лаура още в 7-ата минута. Димитров влезе в игра в 64-ата минута на мястото на Хакан Явуз. Седем минути по-късно Сакаряспор остана с човек по-малко, след като Юмит Курт получи директен червен картон. Същото се случи и на Зеки Явру, който обаче не беше на терена. В 78-ата минута и гостите останаха с 10 души на терена, след като Юсуф Абдиоглу беше изгонен.

Самсунспор заема второ място във временното класиране с 48 точки, на две от лидера Еюпспор. Сакаряспор е седми с 40 точки.