Стойко Сакалиев и Любомир Любенов донесоха победата на Арка Гдиня с 3:1 срещу Вентспилс в четвъртата контрола за поляците на лагера им в Турция. Любенов бе титуляр, а Сакалиев се появи в игра на почивката.

Бартош Лава откри резултата в 25-та минута в полза на Арка, а Сакалиев се разписа минута след влизането си на терена. Родният нападател засече с глава центриране на Соколовски отляво, за да удвои аванса на поляците.

Любчо Любенов оформи класическото 3:0 в 57-та минута с мощен удар, а 13 минути по-късно отстъпи мястото си на Чеша. Точно след излизането на българския полузащитник падна и единственото попадение за Вентспилс.

Лагерът на Арка Гдиня протича много успешно, като до момента в Турция тимът е постигнал три победи и едно равенство, с голова разлика 9:3.