Българският полузащитник Румен Гълъбов се разписа за малтийския си тим Хибърниънс, устремил се към титлата на островната държава. Хибърниънс размаза с 4:0 Биркиркара и кръг преди края води в класирането с 2 точки пред Валета. Хибърниънс вече има 41, а след изненадващото поражение с 1:2 от Марсашлок, Валета остава с 39, информира БТА.

Гълъбов откри резултата в 9-ата минута след центриране от дясно на Андрю Коен. Най-напред вратарят на съперника отби удара му с глава, но при добавката нямаше шанс. След него по едно попадение добавиха Андрю Коен от дузпа, Ейдриън Пулис и Тристон Каруана, всички през второто полувреме. В последния кръг излизат в директен двубой кандидатите за титлата Хибърниънс и Валета.

За Биркиркара, която остава на 3-о място, Ивайло Соколов беше титуляр цял мач. Нападателят Кирил Михайлов беше сменен в 75-ата минута от Красен Вълков.