Капитанът на българския национален отбор и съотборниците му от Ростов стартираха с победа новия сезон в руската Премиер лига, след като победиха Оренбург с 2:1 у дома в двубой от първия кръг.

Попов започна като титуляр срещата и остана на тереда до края на двубоя, а с основна заслуга за успеха бе Алексей Ионов, който подаде за първия гол на Елдор Шомуродов в 11-ата минута, а след това в 42-ата минута сам реализира втория гол.

В началото на второто полувреме Джордже Деспотович стреля с глава и с помощта на гредата върна едно попадение за гостите. Ивелин Попов можеше да сложи точка на спора в 81-ата минута, но ударът му бе блокиран от Михаил Сиваков.

Във втория кръг от първенството Ростов приема Спартак Москва, а Оренбург гостува на ЦСКА Москва.