След като през седмицата Чавдар Янков бе отстранен от състава на Дуисбург след закъснение за тренировка, а впоследствие бе реабилитиран, юношата на Славия помогна на тима си да се добере до домакинско равенство 2:2 срещу Аугсбург.

Българският национал влезе в игра за зебрите на почивката, като Янков се появи в състава на Милан Сашич на мястото на Анис Бен Хатира.

Гостите поведоха в резултата в 24-ата минута с гол на Даниел Бринкман, а Ибрахима Траоре направи 0:2 в 64-ата.

Дуисбург се върна в мача в 74-ата минута и стигна до равенството в 79-ата, като и двете попадения вкара капитанът Кристиан Тиферт.

Аугсбург и Дуисбург са шести и седми в класирането на Втора Бундеслига, като и двата тима имат по 22 точки. Лидер е Кайзерслаутерн с 30.

В друга среща от втората германска дивизия Асен Караславов не бе в групата на Гройтер Фюрт при загубата с 0:1 от Падерборн като гост.