Българският национал Кристиян Малинов претърпя разочарование в Белгия. Той и тимът му отпаднаха от надпреварата за Купата на Белгия, след като допуснаха домакинско поражение с 2:3 от Серкъл Брюж.

Родният талант започна срещата като титуляр, но малко след почивката бе заменен. В групата на гостите пък отново не попадна Димитър Велковски.

Двубоят започна вихрено и още в първите три минути паднаха два гола. Гостите поведоха от дузпа чрез Дино Хотич, но Льовен бързо се върна в мача, изравнявайки в следващата минута. Точен бе Матю Мертенс.  Серкъл отново поведе в края на първото полувреме с гол на Жан Марселин, който през втората част бе изгонен с червен картон.

Въпреки числено намаления си с състав, гостите успяха да изковат своя успех. Жереми Таравел направи 3:2 в полза на тима от Брюж, а Дейвид Хуберт оформи крайния резултат в продължението на срещата.