Българският защитник Пламен Николов игра цял мач при победата на Том Томск с 2:0 над Сибир Новосибирск като гост в двубой 19-ия кръг на руската Първа дивизия.

Успехът бе 5-и пореден за тима на Николов, който все по-убедително върви към класиране за Висшата лига на Русия. Том е лидер в класирането, с цели десет точки пред третия Балтика, като директно в елита влизат първите два отбора, а третият играе плейоф.

Александър Димидко откри резултата в полза на гостите от Томск в 22-ата минута, а крайното 2:0 фиксира Павел Голишев в 57-ата.

Пламен Николов завърши срещата с жълт картон, получен в 20-ата минута. В 35-ата минута Николов бе ударен лошо в носа при борба за висока топка, но след като му бе поставен тампон, за спре кървеното от носа, бившият бранител на Литекс се върна на терена и доигра двубоя.