Димитър Димитров направи официален дебют при домакинското равенство 0:0 на Амкар в първия кръг на руската Висша лига срещу новака Ростов.

Тримата български футболисти в Амкар Захари Сираков, Георги Пеев и Мартин Кушев започнаха като титуляри. Жеан Карлос също получи шанс от Димитър Димитров, но бе заменен в 53-та минута от Калашников.

Сираков бе изгонен в 48-ата минута на мача за втори жълт картон. В 79-ата минута официално бе предупреден и Мартин Кушев. Картонът бе показан на капитаната на Амкар, след като българинът вкара топката в мрежата на съперника, но главният рефер видял нарушение в атака и не зачете попадението.

Гостите също завършиха мача с човек по-малко, след като от игра бе изгонен Хон Ен Чо в 66-та минута.

Кушев имаше няколко изгодни положения, но така и не успя да отбележи гол за своя отбор. Няколко добри отигравания сътвори и Георги Пеев, който бе близо до попадението още през първото полувреме на първия шампионатен мач за новия сезон.