Не особено сполучлив бе съботният следобед за българските национали Мартин и Стилиян Петрови, които се подвизават в английската Висша Лига.

Мартин Петров игра 90 минути за своя Манчестър Сити, но „гражданите” завършиха при нулево равенство гостуването си на Болтън. За лявото крило това бе първи мач след наказанието, което го лиши от участие в три срещи.

Българинът бе един от най-дейните на терена, но въпреки усилията му Сити не можа да победи.

Мартин дори спаси своя тим от загуба в 92-рата минута, когато при шут на противников играч изчисти от гол линията.

В същото време Стилиян Петров остана на резервната скамейка при сензационната загуба на Астън Вила като домакин на аутсайдера Съндърланд.

Единственият гол на „Вила Парк” вкара Майкъл Чопра в 83-тата минута.

Първа победа начело на Нюкасъл пък записа новият мениджър на „свраките” Кевин Кийгън. „Черно-белите” победиха Фулъм с 2:0, а точни за ценния успех бяха Марк Видука и Майкъл Оуен.

Блекбърн победи Уигън с 3:1 в друг мач от кръга. Роке Санта Крус на два пъти и Джейсън Робъртс бяха точни за победителите. Марлон Кинг от дузпа пък вкара единствения гол за гостите.

Рединг победи Бирмингам с 2:1, а Мидълсбро се справи трудно с аутсайдера Дарби Каунти (1:0).

По-рано днес Тотнъм победи Портсмут с 2:0, а по-късно днес е срещата между Евертън и Уест Хем.