Българският национал Димитър Макриев и неговият Ашдод завършиха наравно 0:0 с един от тимовете, които доскоро бяха претенденти за първото място в израелското първенство – Макаби Нетания. Макриев игра цял мач за своя отбор, като имаше няколко добри възможности дори да донесе победата на Ашдод. Най-чистите положения пред българина се откриха в 25-та и 75-та минута, но той нямаше късмет да ги реализира.

Друг роден таран – Тодор Колев, игра едно полувреме за Апоел Ирони Кирят Шмона, при загубата с 0:2 от Бней Шахин. Нападателят се появи в игра на почивката, а в 62-та минута можеше да се отблагодари за гласуваното му доверие и с гол. Апоел Кирят Шмона продължава да е на последно място в класирането и ще се бори за оставане в елита. Ашдод е във втората половина на таблицата, но със своите 33 точки е далеч от зоната на изпадащите.

Лидер в Израел е отбор също с български футболисти в състава си – Апоел Тел Авив, където се състезават Димитър Телкийски и Елин Топузаков.