Стилиян Петров и Астън Вила ще могат да се концентрират върху представянето си във Висшата лига, след като отпаднаха от Лига Европа.

Отборът на Мартин О’Нийл победи с 2:1 Рапид Виена на свой терен, но загубата с 0:1 като гост натежа и англичаните се сбогувата с евротурнирите.

Стенли изведе Вила като капитан и остана на терена през пълните 90 минути.

Двубоят започна лошо за домакините, след като в 32-ата минута Ашли Йънг изпусна дузпа, отсъдена за нарушение срещу самия него, дело на Хейкинен.

Испанският съдия Карлос Веласко Карбайо пък реши да даде нов шанс на бирмингамците и отново посочи бялата точка само шест минути по-късно, когато отново Йънг бе фаулиран в пеналта, но този път от Добер. Зад топката застана Джеймс Милнър и той не сгреши от 11-те метра, изравнявайки общия резултат.

Джон Карю засили Астън Вила към групите, след като удвои в 52-ата минута с диагонален изстрел в близкия ъгъл. Йелавич обаче вкара за Рапид Виена в 14 минути преди края и класира австрийците в основната фаза на надпреварата.