Рапид Букурещ разпиля Оцелул Галац с 4:0 в среща от 21-я кръг на румънското първенство. Българският страж Стоян Колев имаше нещастието цели четири пъти да вади топката от мрежата си, а пред него 90 минути игра и Живко Желев. Въпреки изразителния резултат, само Колев бе със заслуги той да не се превърне в откровен разгром. Рапид направи страхотен мач, докато Оцелул с нищо не успяваше да отговори на темпото на игра на столичани.

Овидиу Ереа откри резултата в 34-та, в 51-та Стефан Григорие покачи на 2:9, а в последните десет минути се разписаха още Жулиано Спадачио и Николае Григоре.

По-рано днес с успех в Румъния се поздрави Станислав Генчев. Заедно със своя Васлуй той участва в истинска голова фиеста срещу Фарул Констанца, в крайна сметка завършила с победа с 4:2. Пет от шестте попадения паднаха още през първото полувреме, а Генчев се появи на терена в 59-та минута на мястото на един от голмайсторите Уесли Лопес.

В класирането Васлуй е на шеста позиция, а Оцелул е 11-ти.