Димитър Рангелов беше титуляр и остана на терена през всичките 90 минути при загубата на Енерги (Котбус) с 0:3 като гост на Гройтер Фюрт в среща от 29-ия кръг на германската Втора Бундеслига.

В 27-ата минута Роджър де Оливейра Бернардо получи червен картон и остави състава на гостите с човек по-малко на терена, но Оливие Осеан не успя да превърне в гол отсъдената дузпа за нарушението на Оливейра в наказателното поле. Все пак Томас Клайне откри резултата в полза на Гройтер Фюрт при добавката на 11-метровия наказателен удар, изпълнен от Осеан. Канадският нападател Осеан се разписа за 2:0 четвърт час преди края на двубоя, а Серкан Сарарер оформи крайното 3:0 в полза на домакините секунди преди последния съдийски сигнал.

Асен Караславов не влезе в игра в състава на Гройтер Фюрт. Във временното класиране Енерги е на 11-о място с актив от 31 точки, докато Гройтер Фюрт е на първа позиция с 63 точки.