Българският национал Димитър Рангелов вкара поредния си гол за своя Енерги Котбус, но това не помогна на тима от Лаузитц. Двубоят между Айнтрахт Франкфурт и Енерги завърши 2:1 за домакините, въпреки че Рангелов бе дал преднина на своя тим още в 11-тата минута. Бившият футболист на Славия бе точен от дузпа, отсъдена за фаул срещу Йула в наказателното поле.

Също от дузпа Айнтрахт изравни резултата. Точен бе Либеропулос. Победата за домакините донесе Маркус Щайнхьофер в 51-вата минута, когато реализира след точно изпълнен пряк свободен удар.

След тази загуба положението на Енерги в Бундеслигата се усложни още повече. Тимът от Котбус остава предпоследен с 20 точки, на 4 от спасителното 15-то място, което е заето от Арминия Билефелд. Айтрахт пък е на 12-та позиция с 29.