Българският национал Димитър Рангелов вкара гол в контрола на турския футболен клуб Коняспор, който отстъпи с 1:2 на испанския Кордоба. "Орлите" са на лагер в Испания, а техният първи мач за шампионата е насрочен за 21-и август срещу Ризеспор.

Рангелов започна като титуляр и откри резултата в 16-та минута с красив удар от воле. Кордоба обаче вкара два гола през второто полувреме и спечели мача. В 69-та минута Жули получи топката в дясната част на наказателното поле и изравни с удар в далечния ъгъл, а Гийермо Доносо оформи крайното 2:1 само шест минути по-късно след самостоятелен пробив и шут от идентична позиция.

Кордоба завърши на пето място във втора испанска дивизия и отстъпи на каталунския Жирона в плейофите за влизане в Примера дивисион./БТА