Нападателят Димитър Рангелов беше титуляр при равенството 1:1 на Коняспор като гост срещу Ризеспор в среща от първия кръг на турското първенство. Българският национал беше един от най-активните на терена и остана в игра до 83-ата минута, когато отстъпи мястото си на Халил Сонмез.

Ягос Вукович откри резултата в полза на гостите в 55-ата минута след асистенция на Денил Милошевич.

Ризе достигна до точката четири минути преди изтичане на редовното време чрез Емра Басан.

Рангелов получи мускулна контузия преди три седмици, но вече е напълно възстановен и е на разположение на старши треньора Айкут Кочаман.

В друга среща от кръга Касъмпаша загуби с 0:2 при гостуването си на Трабзонспор. Българските защитници Страхил Попов и Васил Божиков бяха титуляри за гостите и останаха на терена през целия мач.

Еди Онази се разписа на два пъти в полза на победителите, по един път във всяко полувреме./БТА