Димитър Рангелов вкара нов гол по време на предсезонната подготовка на новия си отбор Борусия Дортмунд. Българинът отбеляза шестия гол при разгромната победа с 10:0 над аматьорския отбор Донауешинген.

Бившият футболист на Енерги игра през първото полувреме, когато на терена бяха евентуалните титуляри за Борусия през сезона. В атака Рангелов си партнираше с швейцарския национал Алекс Фрай, който се отчете с хеттрик. През 4 хиляди зрители резултатът на почивката вече бе 7:0, а през втората част новата единайсеторка на Дортмунд добави „само” още три попадения за крайното 10:0.

Головете за новия отбор на Рангелов отбелязаха Фрай (24’, 25’ 43’), Куба (27’), Гроскройц (29’), Хюнемайер (31’), Рангелов (41’), Садрижай (52’), Тинга (54’), Хумелс (68’).