Българският нападател Димитър Рангелов вкара два гола за своя Люцерн срещу скромния тим на Тер Сент в мач от 1/16-финалите на турнира за Купата на Швейцария. Тимът на българина се наложи безпроблемно с 4:1 като гост и продължава напред в турнира. Жребият за следващата фаза на надпреварата ще бъде теглен утре.

Именно Рангелов откри за своя тим още в петата минута на срещата, а само две по-късно Яхмир Хика удвои, с което рано, рано предреши крайният изход на мача срещу четвъртодивизионния Тер Сент.

Пет минути преди края на първото полувреме домакините все пак върнаха едно попадение чрез Голай, но за повече нямаха сили. В заключителните секунди на частта, гостите стигнаха до дузпа, която Рангелов превърна в нов гол за 3:1. През втората част Люцерн вкара ново попадение, дело на Оливер Бозанич.

Въпреки предрешения изход на срещата, българският нападател остана на терена през всичките 90 минути на мача.