Българският нападател Димитър Рангелов бе титуляр за своя Люцерн при равенството 1:1 с Тюн от 5-ия кръг на швейцарското първенство. Бившият ас на Славия остана на терена през всичките 90 минути, като бе сред най-дейните в предни позиции за гостите.

Рангелов хвърли доста усилия да пресира съперниковите защитници в тяхната половина, но това не доведе до търсения резултат през първата част, когато той си изкара и жълт картон.

След паузата домакините от Тюн откриха резултата в 53-ата минута, когато 20-годишният централен нападател Джоузеф Мартинес матира стража Цибунг.

Люцерн обаче отговори почти веднага и в 57-ата минута защитникът Флориан Щаел бе най-съобразителен в наказателното поле и върна отбора си в мача.

До края други попадения не паднаха, като с тази точка Люцерн събра 10 на сметката си и заема второто място. Лидер е Йънг Бойс с пълен актив от 15 точки.